Dyrektor Finansowy

HRBusiness Consulting – specjalizujemy się w rekrutacjach na stanowiska managerskie wyższego i średniego szczebla oraz eksperckie, metodologią poszukiwań bezpośrednich. Jesteśmy zaufanym partnerem biznesowym wielu międzynarodowych i polskich firm.

Dla naszego Klienta, firmy z branży produkcyjnej (FMCG), poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Dyrektora Finansowego

Miejsce pracy: okolice Warszawy (województwo mazowieckie)

Zadania:
Bieżące wsparcie Zarządu poprzez przygotowywanie analiz ekonomicznych, doradztwo w zakresie planowanych zmian oraz wdrożeń, podpisywanych kontraktów. Zabezpieczenie realizacji celów strategicznych firmy zgodnie z wizją udziałowców poprzez zarządzanie finansami, funkcją księgową i podatkową w Spółce. Nadzór nad przestrzeganiem i wdrażaniem nowych zasad i procedur w sprawozdawczości. Identyfikacja i optymalizacja ryzyk związanych z działalnością Spółki.

Zakres obowiązków:

  • Zarządzanie polityką finansową Spółki (spółka notowana na GPW).
  • Zarządzanie finansami – funkcją księgową i podatkową, kontrolingową oraz IT. Zespół łącznie ok 12 osób.
  • Nadzór nad księgowymi i podatkowymi aspektami, oraz kształtowanie i utrzymywanie aktualnej Polityki Rachunkowości w Spółce w celu przekazania kompletnych wytycznych, iż prowadzone księgi Spółki są prowadzone zgodnie z obowiązującym prawem, praktyką oraz Krajowymi Standardami Rachunkowości i Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej celem odzwierciedlenia prawidłowego i rzetelnego obrazu Spółki we wszelkich istotnych zakresach i przyjętym terminie.
  • Koordynacja rocznego badania sprawozdania finansowego Spółki.
  • Nadzorowanie całego procesu rozliczeń podatkowych Spółki oraz kształtowanie polityki podatkowej  w celu umożliwienia identyfikacji ryzyk podatkowych i ich minimalizacji.
  • Sporządzanie miesięcznych sprawozdań finansowych na potrzeby Zarządu.
  • Sporządzanie i koordynacja procesu prognozowania i budżetowania finansowego.
  • Koordynacja raportów dla udziałowców w celu zapewnienia rzetelnej informacji o Spółce.
  • Wybór i współpraca z bankami, brokerami, doradcami podatkowymi i prawnymi.
  • Zarządzanie podległym zespołem oraz procesami (podział zadań, motywowanie, budowanie pozytywnej atmosfery w zespole sprzyjającej efektywnej pracy).
  • Wsparcie Pracowników podległych zespołów i dbanie o ich rozwój, podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie umiejętności, oraz motywację podległego zespołu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania firmy.
  • Dbanie o wysoką jakość świadczonych usług.

Poszukiwane kompetencje:

  • Doświadczenie w pracy na stanowisku Dyrektora Finansowego w firmie o profilu produkcyjnym (branża FMCG).
  • Bardzo dobra znajomość polskiej ustawy o rachunkowości oraz międzynarodowych standardów raportowania.
  • Bardzo dobra znajomość funkcji kontrolingowej.
  • Myślenie strategiczne.
  • Certyfikat ACCA lub CIMA  będzie dodatkowym atutem.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne.
  • Nastawianie na realizację założonych celów oraz umiejętność rozwiązywania problemów.

Oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet świadczeń dodatkowych.
  • Możliwość objęcia funkcji Członka Zarządu.
  • Udział w strategicznym dla Spółki projekcie, ambitne wyzwania, możliwość rozwoju.

CV prosimy przesłać pod link:Aplikuj

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.